TH3D686K010E0400
Mfr.Part #
TH3D686K010E0400
Description
CAP TANT 68UF 10% 10V 2917
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, 7 INCH
Factory Lead Time :
14 Weeks
JESD-609 Code :
e0
Height :
2.8mm
Tolerance :
±10%
Manufacturer Size Code :
D
Type :
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Length :
7.3mm
Voltage - Rated :
10V
Depth :
4.3mm
Pbfree Code :
No
Ripple Current :
610mA
Leakage Current :
0.0068mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
68µF