TH3D686K010D1000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3D686K010D1000
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 68UF 10% 10V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Leakage Current :
0.0068mA
Reach Compliance Code :
Unknown
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
68µF
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tan Delta :
0.06
Voltage - Rated :
10V
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Type :
Molded
Packing Method :
TR, 13 INCH
Manufacturer Size Code :
D
Ripple Current :
390mA
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Feature :
Automotive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
4.3mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
7.3mm