TH3D686K010D0400
Mfr.Part #
TH3D686K010D0400
Description
CAP TANT 68UF 10% 10V 2917
Tolerance :
±10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
JESD-609 Code :
e3
14 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, 13 INCH
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
7.3mm
Voltage - Rated :
10V
Leakage Current :
0.0068mA
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Ripple Current :
610mA
AEC-Q200
Height :
2.8mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
4.3mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
2917 (7343 Metric)
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
68µF