TH3D686K010C1000
Mfr.Part #
TH3D686K010C1000
Description
CAP TANT 68UF 10% 10V 2917
Ripple Current :
390mA
HTS Code :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Mounting Type :
Surface Mount
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Tolerance :
±10%
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated :
10V
Length :
7.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Capacitance :
68µF
Width :
4.3mm
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Leakage Current :
0.0068mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm