TH3D686K010C0400
Mfr.Part #
TH3D686K010C0400
Description
CAP TANT 68UF 10% 10V 2917
Tantalum Capacitors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
10V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Capacitance :
68µF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Length :
7.3mm
Ripple Current :
610mA
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Height :
2.8mm
Leakage Current :
0.0068mA
Published :
Depth :
4.3mm
Tolerance :
±10%