TH3D686K010A1000
Mfr.Part #
TH3D686K010A1000
Description
CAP TANT 68UF 10% 10V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mount :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Ripple Current :
390mA
Leakage Current :
0.0068mA
Length :
7.3mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
68µF
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Width :
4.3mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Voltage - Rated :
10V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V