TH3D686K010A0400
Mfr.Part #
TH3D686K010A0400
Description
CAP TANT 68UF 10% 10V 2917
Tantalum Capacitors
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Ripple Current :
610mA
Length :
7.3mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10V
2917 (7343 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
68µF
Leakage Current :
0.0068mA
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Width :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm
Mounting Type :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm