TH3D685M050F0900
Mfr.Part #
TH3D685M050F0900
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 50V 2917
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Length :
7.3mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tan Delta :
0.06
Width :
4.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Capacitance :
6.8μF
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Reach Compliance Code :
Unknown
Ripple Current :
410mA
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Operating Temperature :
-55°C~150°C