TH3D685M050E0900
Mfr.Part #
TH3D685M050E0900
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 50V 2917
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
6.8μF
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Mounting Type :
Surface Mount
Ripple Current :
410mA
Length :
7.3mm
Tolerance :
±20%
Published :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Leakage Current :
0.0034mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ECCN Code :
EAR99
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Type :
Molded
Width :
4.3mm
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e0
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~150°C