TH3D685M050D0900
Mfr.Part #
TH3D685M050D0900
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 50V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Leakage Current :
0.0034mA
Tan Delta :
0.06
Mounting Type :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
6.8μF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.3mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Width :
4.3mm
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ripple Current :
410mA