TH3D685M050C0900
Mfr.Part #
TH3D685M050C0900
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 50V 2917
Tantalum Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
150°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Published :
Length :
7.2898mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Feature :
Automotive
Mounting Type :
14 Weeks
Width :
4.2926mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
6.8μF
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V