TH3D685M035F0900
Mfr.Part #
TH3D685M035F0900
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2917
Tolerance :
±20%
Leakage Current :
0.0024mA
Voltage - Rated :
35V
Manufacturer Size Code :
D
JESD-609 Code :
e0
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Capacitance :
6.8μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ripple Current :
410mA
Pbfree Code :
No
Number of Terminations :
2
Length :
7.3mm
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, 13 INCH
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Mount :
Surface Mount
Height :
2.8mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
HTS Code :
Depth :
4.3mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Type :
Molded
Tan Delta :
0.06
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm