TH3D685M035E0900
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3D685M035E0900
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Ripple Current :
410mA
Voltage - Rated :
35V
Feature :
Automotive
Tan Delta :
0.06
Leakage Current :
0.0024mA
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Manufacturer Size Code :
D
Depth :
4.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Height :
2.8mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.3mm
Tolerance :
±20%