TH3D685M035D0900
Mfr.Part #
TH3D685M035D0900
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2917
Tantalum Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
7.3mm
Tolerance :
±20%
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
4.3mm
Ripple Current :
410mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Surface Mount
Mount :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Leakage Current :
0.0024mA
Voltage - Rated :
35V
TANTAMOUNT®, TH3
Height :
2.8mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
6.8μF