TH3D685M035C0900
Mfr.Part #
TH3D685M035C0900
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2917
D
Depth :
4.3mm
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~150°C
HTS Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Ripple Current :
410mA
Length :
7.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
6.8μF
Leakage Current :
0.0024mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Mount :
Surface Mount
Height :
2.8mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±20%
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Polarity :
Polar
Voltage - Rated :
35V
ECCN Code :
EAR99
Dissipation Factor :
6 %