TH3D685M035A0900
Mfr.Part #
TH3D685M035A0900
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2917
Capacitance :
6.8μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Leakage Current :
0.0024mA
Voltage - Rated :
35V
Surface Mount :
yes
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e4
Type :
Molded
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Length :
7.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ripple Current :
410mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Ratings :
AEC-Q200
Width :
4.3mm
Tolerance :
±20%