TH3D685K050F0900
Mfr.Part #
TH3D685K050F0900
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 50V 2917
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Packing Method :
TR, 13 INCH
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e0
Length :
7.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Ripple Current :
410mA
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Capacitance :
6.8μF
Reach Compliance Code :
Unknown
Leakage Current :
0.0034mA
Width :
4.3mm