TH3D685K050D0900
Mfr.Part #
TH3D685K050D0900
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 50V 2917
Length :
7.3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
6.8μF
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-55°C~150°C
HTS Code :
Width :
4.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Ripple Current :
410mA
Leakage Current :
0.0034mA
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm