TH3D685K050C0900
Mfr.Part #
TH3D685K050C0900
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 50V 2917
Tolerance :
±10%
2917 (7343 Metric)
Reach Compliance Code :
Unknown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Leakage Current :
0.0034mA
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Width :
4.3mm
Ripple Current :
410mA
Capacitance :
6.8μF
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.3mm
Mount :
Voltage - Rated :
50V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V