TH3D685K035F0900
Mfr.Part #
TH3D685K035F0900
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 35V 2917
Tape and Reel (TR)
Height :
2.8mm
Tolerance :
±10%
Leakage Current :
0.0024mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e0
Pbfree Code :
No
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
HTS Code :
Capacitance :
6.8μF
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, 13 INCH
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Depth :
4.3mm
Ripple Current :
410mA
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Voltage - Rated :
35V
Length :
7.3mm