TH3D685K035E0900
Mfr.Part #
TH3D685K035E0900
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 35V 2917
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
HTS Code :
Depth :
4.3mm
Leakage Current :
0.0024mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Length :
7.3mm
JESD-609 Code :
e0
Voltage - Rated :
35V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Ratings :
AEC-Q200
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ripple Current :
410mA
Tolerance :
±10%
Capacitance :
6.8μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height :
2.8mm