TH3D685K035D0900
Mfr.Part #
TH3D685K035D0900
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 35V 2917
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, 13 INCH
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±10%
Length :
7.3mm
Ripple Current :
410mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Tape and Reel (TR)
Depth :
4.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
Dissipation Factor :
6 %
HTS Code :
Capacitance :
6.8μF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Height :
2.8mm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
35V
Automotive
Polarity :
Polar
Leakage Current :
0.0024mA