TH3D476M020F0700
Mfr.Part #
TH3D476M020F0700
Description
CAP TANT 47UF 20% 20V 2917
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
20V
Published :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Mounting Type :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
7.2898mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
47μF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
4.2926mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm