TH3D476M020E0700
Mfr.Part #
TH3D476M020E0700
Description
CAP TANT 47UF 20% 20V 2917
Capacitance :
47μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
JESD-609 Code :
e0
Feature :
Automotive
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
1 (Unlimited)
Tan Delta :
0.06
Width :
4.3mm
Length :
7.3mm
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR, 7 INCH
Ripple Current :
460mA
Pbfree Code :
No
Leakage Current :
0.0094mA
Voltage - Rated :
20V