TH3D476M020D0700
Mfr.Part #
TH3D476M020D0700
Description
CAP TANT 47UF 20% 20V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Width :
4.3mm
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Length :
7.3mm
Ripple Current :
460mA
Automotive
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
47μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
20V
Packing Method :
TR, 13 INCH
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tan Delta :
0.06
Published :
Molded
Leakage Current :
0.0094mA