TH3D476M020C0700
Mfr.Part #
TH3D476M020C0700
Description
CAP TANT 47UF 20% 20V 2917
Voltage - Rated :
20V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Length :
7.3mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Tan Delta :
0.06
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Leakage Current :
0.0094mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
14 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Ripple Current :
460mA
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
2917 (7343 Metric)
Width :
4.3mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
47μF
Tolerance :
±20%