TH3D476M020A0700
Mfr.Part #
TH3D476M020A0700
Description
CAP TANT 47UF 20% 20V 2917
Tantalum Capacitors
Leakage Current :
0.0094mA
Capacitance :
47μF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±20%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tan Delta :
0.06
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, 7 INCH
Voltage - Rated :
20V
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
AEC-Q200
Ripple Current :
460mA