TH3D476M010F0600
Mfr.Part #
TH3D476M010F0600
Description
CAP TANT 47UF 20% 10V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Capacitance :
47μF
Packing Method :
TR, 13 INCH
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e0
Length :
7.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height :
2.8mm
Pbfree Code :
No
Leakage Current :
0.0047mA
Voltage - Rated :
10V
Published :
Depth :
4.3mm
Ripple Current :
500mA