TH3D476M010E0600
Mfr.Part #
TH3D476M010E0600
Description
CAP TANT 47UF 20% 10V 2917
Voltage - Rated :
10V
Tan Delta :
0.06
Type :
Molded
Published :
Height :
2.8mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Pbfree Code :
No
Capacitance :
47μF
Length :
7.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Ripple Current :
500mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Depth :
4.3mm
Leakage Current :
0.0047mA
JESD-609 Code :
e0
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C