TH3D476M010D0600
Mfr.Part #
TH3D476M010D0600
Description
CAP TANT 47UF 20% 10V 2917
2
Type :
Molded
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Depth :
4.3mm
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Voltage - Rated :
10V
Height :
2.8mm
Leakage Current :
0.0047mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
47μF
Length :
7.3mm
0.06
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ripple Current :
500mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
TR, 13 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V