TH3D476M010C0600
Mfr.Part #
TH3D476M010C0600
Description
CAP TANT 47UF 20% 10V 2917
Ripple Current :
500mA
Tolerance :
±20%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Surface Mount
Height :
2.8mm
Capacitance :
47μF
Depth :
4.3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
10V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Type :
Molded
Leakage Current :
0.0047mA
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm