TH3D476M010A0600
Mfr.Part #
TH3D476M010A0600
Description
CAP TANT 47UF 20% 10V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tape and Reel (TR)
Depth :
4.3mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Ripple Current :
500mA
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Tolerance :
±20%
HTS Code :
Polarity :
Polar
Leakage Current :
0.0047mA
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
10V
Type :
Molded
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e4
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Capacitance :
47μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Dissipation Factor :
6 %