TH3D476K020F0700
Mfr.Part #
TH3D476K020F0700
Description
CAP TANT 47UF 10% 20V 2917
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
HTS Code :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated :
20V
Capacitance :
47μF
Type :
Molded
JESD-609 Code :
e0
Ripple Current :
460mA
Surface Mount
Width :
4.3mm
Pbfree Code :
No
Packing Method :
TR, 13 INCH
Leakage Current :
0.0094mA