TH3D476K020E0700
Mfr.Part #
TH3D476K020E0700
Description
CAP TANT 47UF 10% 20V 2917
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Leakage Current :
0.0094mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
47μF
Packing Method :
TR, 7 INCH
Type :
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Ripple Current :
460mA
Voltage - Rated :
20V
Pbfree Code :
No
Length :
7.3mm