TH3D476K020D0700
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3D476K020D0700
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 47UF 10% 20V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Length :
7.3mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Voltage - Rated :
20V
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
47μF
JESD-609 Code :
e3
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Feature :
Automotive
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Ripple Current :
460mA
Pbfree Code :
yes
Tan Delta :
0.06
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Leakage Current :
0.0094mA
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Width :
4.3mm
Mount :
Surface Mount
Manufacturer Size Code :
D
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%