TH3D476K020C0700
Mfr.Part #
TH3D476K020C0700
Description
CAP TANT 47UF 10% 20V 2917
Published :
Width :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
20V
Tolerance :
±10%
Ripple Current :
460mA
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Pbfree Code :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Leakage Current :
0.0094mA
HTS Code :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
Length :
7.3mm
Capacitance :
47μF