TH3D476K020A0700
Mfr.Part #
TH3D476K020A0700
Description
CAP TANT 47UF 10% 20V 2917
Capacitance :
47μF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Ripple Current :
460mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
7.3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Molded
Width :
4.3mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20V
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Leakage Current :
0.0094mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V