TH3D476K016E0600
Mfr.Part #
TH3D476K016E0600
Description
CAP TANT 47UF 10% 16V 2917
Capacitance :
47μF
Ripple Current :
430mA
Voltage - Rated :
16V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Leakage Current :
0.0075mA
Length :
7.3mm
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Depth :
4.3mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height :
2.8mm
HTS Code :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm