TH3D476K016A0600
Mfr.Part #
TH3D476K016A0600
Description
CAP TANT 47UF 10% 16V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Leakage Current :
0.0075mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
JESD-609 Code :
e4
Width :
4.3mm
Ripple Current :
430mA
Tolerance :
±10%
Capacitance :
47μF
Voltage - Rated :
16V
Length :
7.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm