TH3D476K010F0600
Mfr.Part #
TH3D476K010F0600
Description
CAP TANT 47UF 10% 10V 2917
Length :
7.3mm
Capacitance :
47μF
Height :
2.8mm
Ripple Current :
500mA
Voltage - Rated :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Leakage Current :
0.0047mA
Pbfree Code :
No
JESD-609 Code :
e0
Tolerance :
±10%
Packing Method :
TR, 13 INCH
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm