TH3D476K010E0600
Mfr.Part #
TH3D476K010E0600
Description
CAP TANT 47UF 10% 10V 2917
Tantalum Capacitors
HTS Code :
Tolerance :
±10%
Capacitance :
47μF
Height :
2.8mm
JESD-609 Code :
e0
Pbfree Code :
No
Depth :
4.3mm
Voltage - Rated :
10V
Length :
7.3mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Leakage Current :
0.0047mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Ripple Current :
500mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm