TH3D475M050F0900
Mfr.Part #
TH3D475M050F0900
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 50V 2917
Operating Temperature :
-55°C~150°C
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
No
Packing Method :
TR, 13 INCH
Length :
7.3mm
Capacitance :
4.7μF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
JESD-609 Code :
e0
Ripple Current :
410mA
Depth :
4.3mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
2.8mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Leakage Current :
0.0024mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Ratings :
AEC-Q200
Tan Delta :
0.06
Tolerance :
±20%