TH3D475M050E0900
Mfr.Part #
TH3D475M050E0900
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 50V 2917
JESD-609 Code :
e0
Molded
Tan Delta :
0.06
Packing Method :
TR, 7 INCH
Ripple Current :
410mA
Voltage - Rated :
50V
Depth :
4.3mm
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
No
HTS Code :
Height :
2.8mm
Tolerance :
±20%
Published :
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Leakage Current :
0.0024mA
Capacitance :
4.7μF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Length :
7.3mm