TH3D475M050CT150
Mfr.Part #
TH3D475M050CT150
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 50V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±20%
2917 (7343 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
4.7μF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Voltage - Rated :
50V