TH3D475M035F1000
Mfr.Part #
TH3D475M035F1000
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 35V 2917
Capacitance :
4.7μF
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Depth :
4.3mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
35V
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height :
2.8mm
Published :
Width :
4.2926mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Radiation Hardening :
No
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Length :
7.2898mm