TH3D475M035E1000
Mfr.Part #
TH3D475M035E1000
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 35V 2917
Depth :
4.3mm
Length :
7.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Leakage Current :
0.0016mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
35V
Tolerance :
±20%
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Mounting Type :
Surface Mount
Tan Delta :
0.06
JESD-609 Code :
e0
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
4.7μF
HTS Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Ripple Current :
390mA
Pbfree Code :
No
Height :
2.8mm