TH3D475M035A1000
Mfr.Part #
TH3D475M035A1000
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 35V 2917
Leakage Current :
0.0016mA
Voltage - Rated :
35V
Length :
7.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
JESD-609 Code :
e4
Packing Method :
TR, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
4.7μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Tolerance :
±20%
Pbfree Code :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Width :
4.3mm
Ripple Current :
390mA