TH3D475K050F0900
Mfr.Part #
TH3D475K050F0900
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2917
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Capacitance :
4.7μF
Ripple Current :
410mA
Packing Method :
TR, 13 INCH
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Leakage Current :
0.0024mA
Pbfree Code :
No
Tolerance :
±10%
Length :
7.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height :
2.8mm
JESD-609 Code :
e0
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Automotive
Depth :
4.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm