TH3D475K050E0900
Mfr.Part #
TH3D475K050E0900
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2917
Tantalum Capacitors
JESD-609 Code :
e0
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Packing Method :
TR, 7 INCH
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated :
50V
Ripple Current :
410mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
4.3mm
Tolerance :
±10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Leakage Current :
0.0024mA
Capacitance :
4.7μF
Length :
7.3mm
Height :
2.8mm