TH3D475K050D0900
Mfr.Part #
TH3D475K050D0900
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2917
Length :
7.3mm
Height :
2.8mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
4.7μF
Packing Method :
TR, 13 INCH
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Number of Terminations :
2
Depth :
4.3mm
Ripple Current :
410mA
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Leakage Current :
0.0024mA
HTS Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm